| STARGATE SG-1, ATLANTIS & UNIVERSE | STARGATE HRY | GALERIE | FÓRUM |

Přihlásit se |  Registrovat

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kladivo na Goa'uldov a Mk. série
PříspěvekNapsal: 26 srp 2016, 01:58 
Fanoušek
Pohlaví: Muž
Zdravím opäť otravujem ja :D a opäť po dlhšej pauze . Tentokrát by som sa chcel s vami podeliť o "moju" teóriu čo sa týka efektívnosti pozemský raketových zbraní/systémov ako je kladivo na goa'uldov a rakety Mark VIII a Mark IX. Ako sme mohli veľa krát vidieť tieto rakety nemali žiadny poprípade len malí účinok na loď ktorá má zapnuté štíty. Ale mňa napadlo či táto ich neefektívnosť nieje spôsobená práve tým že dopadali priamo na štíty a tým stratili svoj výbušní potenciál . Predsa len pokiaľ sa nemýlim tak by tie rakety mali byť vybavené nukleárnymi hlavicami obohatené o naquadah (v prípade Mk. IX o naquadriu) čo by im malo dávať neuveriteľný energetický potenciál s obrovskou deštruktívnou silou. Existuje stránka kde si môžete vyskúšať efektivitu jednotlivých atómových zbraní ale len do sily 100 megaton ale keď zájdete na prvotnú verziu tejto stránky tak si tam môžete zadať ľubovolnú silu . Ja som si tam zadal silu Mk. IX a epicentrum som dal na Česko Slovenské hranice ...... zničilo to celú Česko aj Slovensko + veľké časti Rakúská, Poľska, Maďarska a časť Nemecka :D .... týmto som chcel poukázať na silu týchto zbraní ale ani v jednom súboji táto deštruktivita nebola vidieť .... teda až na jeden (vysvetlím nižšie) ... keď si všimnete tak zakaždým tieto rakety vybuchnú len ako štandardná nenukleárna raketa, proste len také puf. a tu prichádza tá moja teória ... tento "PUF" efekt podľa mňa nespôsobuje nukleárna hlavica ale deštrukcia rakety samotnej, teda presnejšie jej palivovej nádrže pričom sa hlavica vôbec neaktivuje .... toto tvrdenie si zakladám hneď na 2 faktoch. Za 1. na aktiváciu reakcie je potrebná riadená explózia konvenčnou trhavinou (Meredith to v jednom dieli doonca vysvetloval Genijom či ako sa volajú:D) čiže nie len náraz a výbuch palivovej nádrže nestačí na toto majú NZ poistky a za 2. a to podporuje moju teóriu je jeden diel SGA kde sme toto mohli vidieť priamo v akcii všetci dobre vieme že vždy keď sa snažila pozemská loď zničiť Wraithský úľ raketami tak ich dávno pred dopadom zničili šípky kamikadze nárazom čo vyvolalo ten "PUF" efekt ale keď nechal plukovník Steven Caldwell vypustiť všetky rakety naraz tak jedna mala úspech tie všetky vybuchli "PUF" explóziou ale ta jedna vybuchla naplno a vážne poškodila Úľ ...... takže podľa mňa keby boli rakety nastavené na výbuch tesne pred dopadom na štíty tak by mali tieto zbrane väčší potenciál predsa len... a to by mohol byť ďalší dôvod podporujúci moju teóriu... aj v skutočnom svete sa NZ odpaľujú v istej výške pre čo najväčšiu efektívnosť aby sa zbytočne neplýtvala energia na tvorbu kráteru .... v podstate by sa to dalo ešte lepšie využiť práve na Wraithov jedna raketa na vyčistenie cesty od šípok a ďalšie 2 na samotný úľ :D ....... fuj skoro som porodil než som to napísal, zasa som písal Litánie no čo už ja keď sa rozpíšem mne nieje pomoci :D PS. pokiaľ to Scimanimu nebude vadiť tak sem môžem nahodiť linky na tie simulácie nuklárnych zbrani

Profil Poslat e-mail Offline

Předmět příspěvku: Re: Kladivo na Goa'uldov a Mk. série
PříspěvekNapsal: 26 srp 2016, 09:49 
SG-Portal.eu Tým
Nevím, do tohoto příliš nevidím, ale řekl bych, že v kosmickém prostoru bez atmosféry je účinnost takovýchto zbraní dost snížena. Co se týče štítů, je samozřejmě destrukce obrovská, ale jak bylo také řečeno v SGU Dr. Rushem, účinnost na štíty je závislá na tom, jakou frekvencí oscilují a jakou frekvenci má útočící zbraň. Pokud jsou obě frekvence skoro stejné, účinek na štíty je skoro nulový. Může to být zrovna tento případ, i když většina štítů svoji frekvenci periodiky mění, aby co nejvíce eliminovali případné poškození, protože se většinou frekvence útočící zbraně neví.

Předmět příspěvku: Re: Kladivo na Goa'uldov a Mk. série
PříspěvekNapsal: 26 srp 2016, 12:46 
Fanoušek
Ja tiež neviem ako by sa správala NZ vo vesmíre, problém je že máme len málo poznatkov z praxe o ktoré by sa dalo opierať, v 60. rokoch bola testovaná 1.4 megatonová zbraň vo výške približne 400km. Problém je že EMP zničilo väčšinu meracích prístrojov takže máme z tohto testu len málo dát a stavím sa že aj to málo nieje ani z polovice odtajnených :lol: . Ale myslím si že o moc efektívnosť neklesne jediné čo sa vyruší je tlaková vlna, teda pokiaľ výbuch NZ vo vesmíre nevyvoláva nejaký iný druh tlakovej vlny. Ale aj pri absencii tlakovej vlny je tu stále ohromné množstvo energie v podobe vyžarovaného tepla. Ale na čo som chcel poukázať že v seriály sme mohli vidieť len raz maximálny účinok NZ a to práve pri útoku na ten spomínaný úľ, bol tu ukázaný pekný veľký výbuch. Viem že efektivita štítov v SG závisí na frekvencii oscilácie, mňa by len zaujímalo či by mali rakety z pozemských lodí väčšiu efektivitu na štíty keby sa využili na plno, keby sa odpálili tesne pred dopadom na štít za predpokladu že vieme v akej vzdialenosti od lodi sa ten daný štít nachádza